Colorado

Colorado

Modelin günümüze kadar halen bilinilirliğini koruyor olmasının en büyük sebepleri dayanıklılık ve el işçiliğine dayanan bir geçmişi olmasıdır.

Colorado, ilk çıktığı dönemlerden bu yana zamansız bir model olması sebebiyle gençler tarafından çokça tercih edilen, dayanıklı ve kalitesiyle ön plana çıkan ikonik bir modeldir.

Colorado modeli, 1991 yılında yaklaşık bir asır daha eski bir inşaat şirketi olan Caterpillar markasından doğmuştur.

Cat Footwear markasının en çok satan modellerinin başında gelen ikonik colorado, markanın ilk çıkış modelidir.

Çıktığı dönemde çelik burunlu ve kalın tabanlı olmasından sebep inşaat işçilerinin gözde modeli olan Colorado, bir döneme damgasını vuran "Walking Machines" benzetmesiyle çok satanlar kategorilerinde yerini almıştır. Sonrasında Wu-Tang Clan ve Mobb Deep gibi East Coast rap sanatçılarının giyerek dünya turunda boy göstermesiyle Colorado ikon olmuş, dünyaya yayılmış ve gençler tarafından da talep görmeye başlamıştır.

Colorado, ikonik ve modası geçmeyen bir model olması sebebiyle birçok farklı rengi üretilmeye devam etmektedir. Renk çeşitliliğinin yanında yağlı deri ve nubuk deri gibi farklı türler derilerden de üretimi vardır. Honey ve Sundance renkleri çok satan renkler arasındadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR