₺199,00 KDV Dahil
₺299,00 KDV Dahil

Kadın Bot Modelleri ve Fiyatları

Soğuk havalarda kullanım için tasarlanan özelliklere sahip kadın bot modelleri, konforu ve şıklığı aynı noktada buluşturur. Birbirinden farklı kombinlerde kullanılabilecek bayan bot tarzları mevcuttur. Gardıroplarda yer alan her giyim parçasıyla uyum içerisinde giyilebilecek birçok model bulunur. Materyallerinin yüksek kalitesi sayesinde soğuk havanın ayağınızla temasını engelleyen ayakkabılar, yağmur, kar ve rüzgar gibi farklı koşullarda tercih edilebilir. Kar yağışı olan bölgelerde giyilen tüm ayakkabıların bu koşullara uygun özelliklere sahip olması gerekir. Taban kısmının karlı zeminlerde kaymaması, kullanım konforu için oldukça önemlidir. Kadın kar botu modelleri, bu hava koşulları için istenebilecek tüm tasarım detaylarının bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Karlı zeminde ilerlerken ayak tabanını rahat ettirir ve zemini sıkıca kavrayarak kayma probleminin önüne geçer.

 

Konfor, kadınların ayakkabı seçiminde önemli bir faktör olsa da modellerin estetik görünümleri de oldukça değerlidir. Zamansız bir tarzı yansıtan klasik kadın kışlık bot modelleri, birçok kişinin tercih ettiği seçeneklerden biridir. Zor zamanların kurtarıcısı olan klasik modeller, ne giyeceğinizi bilmediğiniz anlarda birçok tarzla birlikte kombinlenebilir. Kişisel tarzını ayakkabılarına yansıtmak isteyenler için daha dikkat çekici tasarım seçenekleri de mevcuttur. Kadın tüylü bot modelleri, bu tasarım seçeneklerinden biridir. Birçok rengi olan bu model, estetik duruşunun yanı sıra tüy detayları ile ekstra bir sıcaklık sunar. Ayaklarınızın gün boyu sıcak kalmasına yardımcı olur.

 

Botların kullanım süreci boyunca konfor konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için hazırlanan çok farklı numaraları bulunur. Parmak uçlarından veya topuktan sıkma sorunu yaşanmaması için ayak ölçüleri ile uyumlu ayakkabıların seçilmesi gerekir. Doğru numara seçimi, özellikle yağmurlu ve karlı hava koşullarında önem kazanır. Bu hava koşulları zeminlerin kayganlığını artırır. Ayakkabı ölçüleri ayakla uyumlu olmadığında dengenizi sağlamanız ve kaygan zeminlerde ilerlemeniz daha zor bir hal alır. Geniş bir yelpazede sunulan numara seçenekleri sayesinde ayağınıza uygun şekilde oturacak ayakkabıya ulaşmanız mümkündür. 35 numara gibi küçük seçeneklerin yanı sıra 41 gibi daha büyük alternatifler de mevcuttur. Ayak ölçülerinize uygun olan bot modeli tercih ederek modelin sunduğu rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Doğru ölçü seçimi sayesinde ayak ağrısı veya duruş bozuklukları gibi daha ciddi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Kadın Bot Modelleri

Kadın bot çeşitleri, birçok tarz ve tasarım seçeneğine sahiptir. Kadın postal bot modelleri, klasik olarak tercih edilen ve gündelik kullanım için ideal olan bir alternatiftir.  Ön kısmında yer alan çapraz bağcıklarla tanınan postal modeller, moda dünyasının zamansız parçaları içerisinde yer alır. Askeri amaçlarla kullanılan bu stilin gündelik kullanıma taşınması, sportif ve gündelik bir tarz ortaya çıkarır. Konforlu tasarımını askeri amaçlarla kullanım geçmişinden alan bu modeller, uzun süre boyunca kullanımda bile herhangi bir rahatsızlık oluşturmaz. Topuk boyları değişiklik gösteren postal modelleri mevcuttur. Üç santimetre gibi kısa tabanlar ve beş santimetre gibi daha yüksek taban alternatifleri bulunur. Siyah, kahverengi ve yeşil gibi çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Postala oranla daha dikkat çekici bir tarzı bulunan kadın kovboy bot modelleri, marjinal bir tarzı yansıtır. Kovboy tarzı, gündelik kullanımda giyilebildiği gibi özel günlerde de kombinlerin bir parçası olabilir. Alternatif bir tarzı kombinlerine eklemek isteyenler, kovboy bot modellerine göz atabilirler.

 

Uzun topuk detayına sahip botlar, soğuktan korunurken şık görünümünden vazgeçmek istemeyenlerin favorisidir. İş yaşamından akşam yemeklerine kadar her türlü ortamda tercih edebileceğiniz topuklu modeller bulunur. Renk seçimi, topuklu modellerin tüm tarzına yön veren detaylarda öne çıkar. Renkleri, kombinlerinize ve oluşturmak istediğiniz tarza uygun seçerek istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Kadın siyah topuklu bot modelleri, popülerlik konusunda üst sıralarda yer alan seçeneklerden biridir. Siyah renginin yarattığı asil ve şık duruş, bu renkteki botların profesyonel yaşamda kullanım için sıklıkla tercih edilen modeller olmalarını sağlar. Tokalar, fermuarlar ve bağcıkların kullanıldığı modellerde tasarım değişiklikleri görülür. İnce bağcık detayları zarif bir duruş sergilerken daha kalın bağcıklar sportif bir tarz oluşturur. Botları giymek istediğiniz ortamı göz önünde bulundurarak bu farklı detayları barındıran modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Toprak tonlarından uzaklaşmadan ayakkabılarına renk katmak isteyenlere önerilen seçeneklerden bir diğeri, taba rengidir. Sonbahar ve kış aylarında kullanım için şık bir ton olan taba rengi, botlara iyi şekilde uyum sağlar. Kadın taba rengi bot modelleri arasında ince ve kalın topuk alternatifleri bulunur. Topukların bu tasarım özellikleri arasından seçiminizi yaparken hem görünümlerini hem de kullanım süreci boyunca hissedeceğiniz rahatlık seviyesini hesaba katmanız önerilir. Bazı kadınlar kalın topukluyla yürümenin daha kolay olduğunu belirtirken, bazıları ise ince ve kalın topuk arasında herhangi bir fark olmadığını belirtir. Bireysel düşüncelerinize göre taba rengi topuklu botlar arasından istediğiniz kalınlığı seçebilirsiniz. Kaliteli materyallerden üretilen ve özenle hazırlanan zarif topuk tasarımları sayesinde rahat bir giyim sürecine ulaşabilirsiniz. Kadın beyaz bot modelleri, popülerliğini her sezon koruyan ve ilgi çekici bir tarz yaratan seçeneklerdir. Parlak deri ve beyaz renk yüzeyleri ile kombinlerin ön plana çıkan parçaları olmaya adaydır. Beyaz renginin uyumlu yapısı, çizmenin farklı kombinlerde kullanılmasına olanak tanır. Yüksek kalite standartlarına uygun materyal seçimleri sayesinde pürüzsüz beyaz yüzeylerini uzun süre koruyan bot seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Kombinlerinizde kişisel imzanız haline gelecek bu dikkat çekici tarza hemen sahip olabilirsiniz.

Kadın Bot Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kullanım konforu, kadın bot modelleri arasından seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli bir detaydır. Estetik duruşunu ve tarzını beğendiğiniz bir ayakkabı, rahat olmadığı sürece istenmeyen durumlar ortaya çıkarabilir. Gardıroplarınıza eklediğiniz botların hem şık hem de rahat olması için seçim yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı unsurlar bulunur. Bunlar arasında ilk sırada, bağcık ve fermuar detayları gelir. Kadın bağcıklı bot modelleri, kadınlar arasında popüler bir yere sahiptir. Bağcık yardımıyla ayakkabı sıkılığının artırılması veya azaltılması mümkündür. Ancak giyim süreci açısından bağcık kullanımından hoşlanmıyorsanız fermuarlı modelleri tercih etmeniz önerilir. Fermuar detayına sahip ayakkabılar, pratik bir giyim sunar. Botu ayağınıza geçirdikten sonra fermuarı çekmeniz yeterlidir. Dilerseniz bağcık detayını ve fermuara bir araya getiren tasarım alternatiflerine de göz atabilirsiniz. Kullanım olarak fermuar yardımıyla giyilen ve bir detay olarak bağcık da içeren tasarımlara rastlamak mümkündür. Bu ayakkabılar ile hem bağcıkların sportif tarzına ulaşabilir hem de fermuarın pratik giyimini elde edebilirsiniz.
 
Bot seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri, topukların boylarıdır. Topuklulardan vazgeçemeyenler, bot modellerinde de topuklu tasarımlara yönelirler. Yürüyüş süreci boyunca herhangi bir sorun yaşamamak için farklı boyutlardaki topuklar tercih edilebilir. Kadın dolgu topuk bot modelleri, ince topuklara alternatif olarak tercih edilen modellerdir. Dolgu özelliği sayesinde denge kurmayı kolaylaştıran bu botlar, çeşitli  renk ve tarz seçenekleriyle kullanıcılara sunulur. Uzun topuklara alternatif olarak yer alan kadın kısa topuklu bot modelleri de mevcuttur. Kısa topukları sayesinde bacak boyunu daha uzun gösteren bu tasarım, her yaştan kadın tarafından beğenilerek giyilir.
Botların bilek üzerinde ne kadar yükseldiği, ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Bilek üzerine yükselerek çıkan ayakkabı modelleri, bu bölgeye de koruma sağlar. Bu tasarım, ayağınızın soğuk ile temasını önlerken tarz bir görünüm sunmayı da başarır. Bilek üzerine doğru yükselen kısımları bulunan ayakkabıların çoğu, uzun süreler yürümeyi veya ayakta durmayı gerektiren günlerde önerilmez. Bu günlerde kadın bilekte bot modelleri, istenilen performansı gösterir. Bilekte kesilen tasarımlar hareket özgürlüğünü kısıtlamadan koruma sağlar. Açık havada kullanıma uygun özellik gösteren ayakkabı modelleri de bilekte sonlanan tasarımlarıyla bilinir.
 
Taban materyali, ayakkabı seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır. Taban materyalinin seçimi sırasında hem bireysel tercihler hem de hava koşulları göz önünde bulundurulur. Karlı veya yağmurlu hava koşulları için önerilen taban materyalleri farklılık gösterebilir. Kauçuk, termo, neolit, poliüretan ve faylon, sağlam tutuş sunan taban seçeneklerinden bazılarıdır.

Kadın Bot Fiyatları

Günlük kombinlerinizin vazgeçilmez parçası olmaya aday kadın yeni sezon bot modellerine Yeşil Kundura üzerinden sahip olabilirsiniz. Kampanya fırsatları ile sunulan kapsamlı ürün yelpazesi içerisinde sürekli olarak yenilenen bot tasarımlarına ulaşabilirsiniz. Ayakkabıların fiyat aralıkları, markaları, tasarımları ve materyallerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Ürün özellikleriyle birlikte fiyat aralıklarına da göz atabilirsiniz.

 

Popüler olarak tercih edilen materyallerden biri, süettir. Yumuşak dokusu ile hava koşullarına karşı koruma sağlayan kadın süet bot modelleri bulunur. Sarı gibi açık renkler ve gri gibi koyu tonlar, süet materyaliyle birleştirilerek çeşitli bot tasarımları oluşturur. Topuklu/topuksuz, bağcıklı/fermuarlı, bilekte/uzun gibi çok çeşitli modeller içerisinden tarzınıza hitap eden alternatifi bulabilirsiniz. Deri, süet gibi sıkça tercih edilen materyallerden bir diğeridir. Kadın deri bot modelleri, dayanıklı yapıları ve şık duruşları ile gardıroplarda yerini alır. Yüzeyleri parlak veya mat deri materyalden üretilen alternatifler bulunur. Parlak deri, daha dikkat çekici bir görünüme sahip iken, mat derinin ise kendine özel bir havası vardır. Suni deri, görünüm ve kalite açısından gerçek deri malzemeler ile eşdeğer bir yapıdadır. Gerçek ve suni deri materyal, hem nefes alabilir yapıdadır hem de suya karşı direnç gösterir. Farklı hava koşullarında kullanım için sıklıkla tercih edilmelerini sağlayan bu özellik konforu da beraberinde getirir. Süet ve derinin yanı sıra, nubuk ve rugan gibi farklı materyal seçenekleri de bot tasarımlarında mevcuttur. Materyallere göre değişiklik gösteren fiyat aralıklarına Yeşil Kundura üzerinden göz atabilirsiniz. Hem tarzını beğendiğiniz hem de bütçenize uygun bir ayakkabıya hızlı ve güvenli bir şekilde sahip olabilirsiniz.

 

Kombinlerinizde yer vereceğiniz kadın topuklu bot modelleri ile tarzınızı farklı bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Topuklu modelleri özel günlerde giyerken, kadın Cat bot modellerini gündelik kombinlerinizde tercih edebilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi olan bu ayakkabıları, bahar aylarında da stilinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. 

 

Ayakkabılar alt kategorileri altında filtreleyerek aradığınız özellikleri sunan modellere daha pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yeşil Kundura üzerinden seçebileceğiniz alt kategoriler arasında, worker, biker, konfor, topuklu, bootie, postal, waterproof, outdoor seçenekleri yer alır. Marka, renk, numara, taban ve ürün materyali gibi detayları da seçerek ihtiyacınıza yönelik ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sıralama seçenekleri yardımıyla bot alternatiflerini fiyata göre artan veya azalan şekilde sıralayabilirsiniz. Bu sıralama ve filtreleme seçenekleri ile beğendiğiniz ürünler arasında farklı kriterler üzerinden karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Her tarza hitap eden botları indirim ve kampanya dönemlerin takip ederek uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Sitemizi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz, siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Yeşil Kundura Çerez Politikası’nı okuyabilirsiniz.